fbpx
Menu Zamknij

Matka LUISA SOSA FONTENLA

Matka LUISA SOSA FONTENLA

Luisa Sosa Fontenla urodziła się w Nerva, Huelva w Hiszpanii, 14. stycznia 1918 roku. Oddała całe swe życie opiece chorym i najbardziej potrzebującym, zaczynając swoje dzieło w 1939: „Bardzo mi było szkoda ciał zbolałych chorobą i głodem, widziałam w nich wszystkich błogosławiony obraz mojego Jezusa Nazarejczyka z ciężarem krzyża”.

Szybko znalazły się osoby przyjazne, które jako hasło miały: „Do Wiary, przez Miłość”. niosły chorym potrzebną pomoc materialną i wsparcie duchowe Kapłana w odpowiednim momencie.

W roku 1950 Pan poprosił, by zajęły się osobami starszymi, i 26 listopada 1950 r. przyjęły staruszkę będącą w opłakanych warunkach. 2. lipca 1955 roku ksiądz Cantero Cuadrado założył Dzieło Jezusa Nazarejczyka jako Pobożną Jedność, pozwalając żyć we wspólnocie.

Luisa Sosa Fontenla ofiarowała swe ciało i duszę by całą sobą towarzyszyć przyjętym staruszkom, starają się „dać trochę pociechy duszom zmartwionym, aby te, wdzięczne, zwróciły swój wzrok do Boga, pokochały Go i się nawróciły”. Kochała je :czułą i łagodną miłością, z nieskończoną słodyczą”. „Staruszki są naszymi paniami, a my ich służącymi”.

Luisa Sosa Fontenla żyła zapominając o sobie, niewidoczna dla oczu świata, chcąc być niezauważalną, ofiarując Panu ciągłe choroby i cierpienia. Była zakochana w Chrystusie, mając w duszy wyryty obraz Jezusa Nazarejczyka.

Luisa Sosa Fontenla zmarła 25 listopada 2017 r., w Nieszpory Chrystusa Króla. Na jej pogrzebie, dzięki Bożej Opatrzoności, czytana była następująca Ewangelia: „Przyjdźcie do mnie błogosławieni mego Ojca, bo byłem głodny i daliście mi jeść, byłem spragniony i daliście mi pić…”.

MODLITWA
(do prywatnego odmawiania)

Boże, nasz Ojcze, który dałeś Matce Luisie łaskę pokory i czułej miłości do Jezusa Nazarejczyka i do Matki Boga, uwielbij tę, która uczyniła Cię filarem i fundamentem swojego życia.
Wlej we mnie przykład jej cnót, w sposób szczególny jej heroiczne oddanie się dla potrzebujących i akceptację ich cierpienia, i za jej wstawiennictwem daj mi łaski, o które proszę… (-prośby…).
Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, który żyje i króluje w jedności z Duchem Świętym i jest Bogiem, na wieki wieków. Amen.

Opublikowano wŚwiadkowie, Założyciele